Наверх

вологість:

тиск:

вітер:

Головна » 2017 » Квітень » 10 » Воскресла Воскресенська церква
11:40
Воскресла Воскресенська церква
ВОСКРЕСІННЯ ВОСКРЕСЕНСЬКОГО ХРАМУ В ДЕНЬ ВОСКРЕСІННЯ БІБЛІЙНОГО ЛАЗАРЯ. 8-го квітня, у Лазареву суботу, мала честь бути запрошена на три події: земляцьку толоку в Пироговому під Києвом, творче зібрання в Національному Музеї літератури в центрі Києва та освячення Воскресенського храму у Козельці Чернігівської області. Звичайно, вибрала третю подію, важливу своєю високою духовністю. Та й хотілося побачити історичний Козелець, розташований недалеко від літописного княжого граду Остер, і відомого з 17-го століття як гніздов’є знаменитих «коханців» Російської імперії князів Розумів-Розумовських, один з яких став останнім гетьманом Лівобережної України, був ними розбудований, мав статус Магдебурзького права і свій герб, а з 1669 року тут знаходилася полкова канцелярія – штаб Київського полку.

Крім того містечко ось уже четверте століття знамените своїми архітектурними перлинами, зведеними знаменитим Расстреллі та його пізнішими послідовниками: собором Різдва Богородиці, Миколаївською , Свято-Миколаївською, Воскресенською церквами, Георгіївським монастирем.

Ради цих перлин в 1843-1846 роках приїздив сюди Тарас Шевченко, працівник Київської архіографічної комісії, щоб помилуватися і занести у вічний реєстр історичних архітектурних пам’яток України…

Та от печаль: до нині усі ці собори і храми належать Московському патріархату, а у Воскресенькій церкві, збудованій трохи пізніше в стилі українського барокко, до лютого 2017 року знаходився, заснований ще радянською владою, музей історії українського ткацтва. Тим часом місцеві вірні Київського патріархату змушені були провадити богослужіння просто неба. На щастя, в лютому нинішнього року депутати Чернігівської обради нарешті проголосували за передачу приміщення пречудового Воскресенського храму єпархії Київського Патріархату.

Тож хіба не знаменна подія?!

Хіба не знаменно, як сказав, звертаючись до пастви після чину освячення храму Воскресіння Господнього Святійший Патріарх Філарет, що саме у день воскресіння Господом мертвого Лазаря, відбулося нарешті і воскресіння Воскресенського храму як Дому Божого та місця молитви? І в тяжку годину для України, коли йде за неї війна, і ллється кров її синів? Так Господь випробовує нас, українців, на міцність у вірі, надії і любові.

Тож незважаючи на дощову погоду, на душі у паломників – вірних Київського Патріархату, які з’їхалися на свячення храму з Чернігівської, Київської областей та Києва, було на душі сонячно і великодньо: у стародавньому українському храмі звучало Слово Боже українською мовою, молитви за Україну і «Многая літа» на її честь.

Настоятелем Вознесенського храму став отець Ярослав (Гика), людина шановна, патріот і волонтер, який часто зі словом Божим і гуманітарною мирською допомогою буває в зоні бойових дій.

Галина Тарасюк

Категорія: Культура | Переглядів: 409 | Додав: Редактор | Рейтинг: 0.0/0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Мирослав Дочинець у Михайла Коцюбинського
Як у Дмитрівці, біля Бахмача, міст будували
Володимир Сапон. У білому плащі та з чубом під «бітлів»…
Пізні діти Прилюка
В спустошений дощ
Вступ до 5-ої симфонії Бетховена в… свинарнику
Книжка із людьми, а не ловко зліпленими масками
Андрій Багмет і його «націоналістичний словник» синонімів
Як ми «рахували» гроші Майкла Дугласа
Ганнуся вже розбризкала олію або Політ над гніздом… Ляща
Мистецька ХвиляМистецька Хвиля


РЕКЛАМА