Наверх

вологість:

тиск:

вітер:

Головна » 2017 » Жовтень » 3 » Вінницький «поважний» форум
11:26
Вінницький «поважний» форум
Люди поважного віку – це скарб нації, вважає заступник голови правління ГО «Центр Поділля-Соціум» Анна Моргун, що проминулими вихідними, на перехресті трьох свят: Всеукраїнського дня бібліотек, Дня працівників освіти і Міжнародного дня людей похилого віку, влаштувала разом зі своєю командою та партнерами Міжнародний форум «Навчання людей поважного віку: досвід та перспективи» у Вінниці. Форум зібрав близько 160 учасників з різних регіонів України: представників влади, громадських організацій, бібліотекарів, викладачів і міжнародних експертів з Нідерландів, Латвії, Грузії та Білорусі.

На Форумі піднімалися важливі питання неформальної освіти дорослих, яка здатна трансформувати життя та надавати людям поважного віку нові можливості. Учасникам були запропоновані кращі практики роботи з людьми поважного віку: приклади успішно реалізованих проектів, багаторічний досвід роботи державних і громадських організацій, зарубіжний досвід навчання дорослих, результати соціологічних досліджень, статистичні дані.

Справжнім дарунком від організаторів стала година можливостей для організацій, що навчають людей поважного віку. Це презентації платформ, проектів, програм, фондів, а також презентації можливостей організацій-учасників і їх неформальне спілкування, обмін досвідом і налагодження партнерських зв’язків.

Відомо, що в Україні кількість людей поважного віку перевищує молодь. Тому дуже важливо, щоб ці люди залишалися якомога довше активними, затребуваними на ринку праці і соціально відповідальними. Державна політика підтримує розвиток освіти протягом життя, у нещодавно прийнятому Законі України "Про освіту" з’явилася стаття 18 «Освіта дорослих», згідно з якою органи державної влади та органи місцевого самоврядування повинні створювати умови для формальної (офіційне підвищення рівня освіти), неформальної (підвищення рівня поза офіційною системою підвищення кваліфікації – тренінги, гуртки, курси) та інформальної (самоосвіта) освіти дорослих.

Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека ім. В.Г. Короленка вже давно є «третім місцем» для громади, яка навчається. Щоб побороти «цифровий» бар'єр і знівелювати інформаційну нерівність для людей поважного віку був запроваджений проект «У Всесвітній мережі всі покоління», у рамках якого відбуваються тренінги з основ комп’ютерної грамотності і основ роботи в інтернеті.

Іншими напрямами навчання людей поважного віку є мовні клуби, літературно-мистецькі зустрічі та майстер-класи у «Мистецькій вітальні», краєзнавча діяльність у клубі «Краєзнавець», пізнавальні лекції та круглі столи, юридичні консультації у формі запитання-відповідь. На мою думку, бібліотека – це центр освіти дорослих, бо вона надає простір для спілкування, творчості, самовираження і самоосвіти, дарує відчуття спільності, забезпечує новим соціальним й інтелектуальним досвідом, що так необхідні людям поважного віку.

Олена Попович,
завідувач відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів
Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка

Категорія: Різне | Переглядів: 296 | Додав: Редактор | Рейтинг: 0.0/0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Мирослав Дочинець у Михайла Коцюбинського
Як у Дмитрівці, біля Бахмача, міст будували
Володимир Сапон. У білому плащі та з чубом під «бітлів»…
Пізні діти Прилюка
Вступ до 5-ої симфонії Бетховена в… свинарнику
Книжка із людьми, а не ловко зліпленими масками
Андрій Багмет і його «націоналістичний словник» синонімів
Як ми «рахували» гроші Майкла Дугласа
Ганнуся вже розбризкала олію або Політ над гніздом… Ляща
В спустошений дощ
Мистецька ХвиляМистецька Хвиля


РЕКЛАМА