Наверх

вологість:

тиск:

вітер:

Головна » 2017 » Червень » 30 » Той, що живе в тернику
09:50
Той, що живе в тернику
Якщо вам випадає проходити повз тернові кущі чи густі зарослі глоду, то раджу крокувати в цих місцях непоквапно і пильніше роздивлятися довкола: а раптом перед вашим зором постане тамтешній абориген, якого орнітологи називають терновим сорокопудом.
Це непоказний на вигляд птах сірої масті, завжди мовчазний, котрий хоч і вважається нашим сусідом, та все ж зустрічей з людьми уникає, через що побачити його зблизька вдається зрідка. Полює він на жабенят, ящірок, гризунів та жуків. Якшо випаде нагода, то здатний поцупити і пташенят з чужих гнізд.


Сорокопуд -- птах шпаровитий. Він постійно дбає про запаси на чорний день. Впіймавши жертву, пернатий мисливець пірнає з нею в хащі й нашпилює здобич на колючку чи залишає про запас між густими гілками.

Чисельність сорокопудів поки що не викликає занепокоєння в природолюбів. Їхньому роду, кажучи образно, ще нема переводу. А це є свідченням того, що сорокопуди мають відповідні умови для безбідного існування.

Свої гнізда cорокопуди зводять серед терновиння та кущів глоду. Їхні домівки не відзначаються особливою вишуканістю, як, приміром, помешкання ремеза. Акуратним цього птаха теж не назвеш. З вимощених ним гнізд вусебіч стримить сухе гілляччя, стебла бур’янів та жмутики трави. Милує зір тільки днище, встелене пухом з очерету та висохлих верхівок будяків. Але сорокпуду до цього байдуже -- він радий тим, що в своєму гнізді і йому, і його малечі зручно та комфортно.

Василь Бабух

Категорія: Різне | Переглядів: 510 | Додав: Редактор | Рейтинг: 0.0/0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Книжка із людьми, а не ловко зліпленими масками
«Над Збручем зірка падала…» (До річниці «Золотого вересня»)
Захована правда про українське село. Її відкриває професор, журналіст, письменник Микола Тимошик
Андрій Багмет і його «націоналістичний словник» синонімів
Надурена Галя і триколінна Маруся з розпряженими кіньми…
Вишиванка війни у фарбах, словах і звуках
Як ми «рахували» гроші Майкла Дугласа
Ганнуся вже розбризкала олію або Політ над гніздом… Ляща
Як я крав кавуни
Чорнобривці Миколи Сингаївського
Мистецька ХвиляМистецька Хвиля


РЕКЛАМА