Наверх

вологість:

тиск:

вітер:

Головна » 2017 » Квітень » 4 » Співчуття мовчанням
09:13
Співчуття мовчанням
У Санкт-Петербурзі я бував не раз. Це в Москві -- жодного разу, і не тягнуло навіть до війни. А в Пітері був доволі часто, бо там живе мій армійський друг. Зрештою, Петербург -- місто, що стоїть на кістках українських козаків, у якому замучили чернігівського полковника, наказного українського гетьмана Павла Полуботка, де останній Великдень зустрів Тарас Шевченко і де він став вільним та академіком гравюри...

Трагедія, що сталася в пітерському метро, в українському суспільстві відгукнулася... мовчанням. Були, звичайно, належні слова співчуття офіційних осіб -- хоча й не перших, як, скажімо, хоч і першого, але заступника Голови Верховної Ради Ірини Геращенко. Були і незрозумілі співчуття від популярного співака Вакарчука, але загалом суспільство наше відреагувало оцінками та прогнозами, проте не співчуттям.

Бо як мудро написав наш земляк і мій товариш Ростислав Мартинюк, дослідник російського угро-фінства, «справжнє співчуття -- це виявляти цілком певну строгість до грішника. Такою строгістю до порушника законів є недопущення інваліда на Євробачення. Такою строгістю до громадян країни-агресора є промовиста мовчанка під час терактів на її території. Це і є досконале співчуття, яке МОЖЕ допомогти грішнику видужати, а жертві -- не стати рабом дурної чуттєвости. Якщо ігноруються такі прості правила, то Самойловою стає Вакарчук, а русскімі -- всі українці».

До цього не варто щось додавати, крім прогнозів.

Андрій Левус, народний депутат, один із командирів Самооборони на Майдані: «Теракти в Пітері -- ФСБшна технологія для встановлення повноцінної диктатури. Україна має мобілізуватися. Оскільки наступним актом у таких ФСБшних виставах є війна. Версій щодо того, що сталося, може бути багато. І ми почуємо їх безліч. Одне незмінне -- це абсолютно стандартна політтехнологія ФСБ та Кремля. Наскільки б цинічно це не звучало. В будь-якій ситуації, коли Путін втрачає підтримку населення, він успішно бореться с тероризмом. Через «перемогу» тероризму він і до влади прийшов, ми всі це пам'ятаємо. І тут йому абсолютно байдуже на жителів, які опиняються не в тому місці, не в той час. Бо для нього його ж громадяни -- лише ресурс, який відновлюється, а «баби ще нарожают».

Володимир Горбач, ще один наш земляк, наразі відомий політичний оглядач: «Схоже на те, що гебня хоче залякати пітерців після проявів громадського протесту -- щодо намірів передачі Ісакієвського собору РПЦ і, особливо, проти корупції начебто Медвєдєва… Коштів для соціально підкупу населення вже майже немає, тож залишається інша форма контрлю -- страх. Путінський режим постав зі страху переляканих мас перед чеченською війною й терористичними актами. Може і впаде він від того самого… Тоді, щоправда, зовнішнім ворогом була Ічкерія, а зараз -- Україна. Тож слідкуймо за реакцією».

Зрештою, коли російські окупанти посунули були на Маріуполь і гинули мирні люди, я чекав співчуття від своїх російських друзів, то у відповідь почув -- щось на зразок «не треба воювати, треба евакуюватися». Куди -- за Дніпро, чи за польський кордон?
Ні, у відповідь я їм не буду радити не користуватися пітерським метро чи евакуюватися за Урал.
Просто помовчу.


Василь ЧЕПУРНИЙ

Категорія: Ексклюзив | Переглядів: 435 | Додав: Редактор | Рейтинг: 5.0/1
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
22.10.2017 - Пшик і перспективи «маленької жовтневої революції»
22.10.2017 - Митька-браконьєр і Фукуяма – про Росію
21.10.2017 - А вот я бил, рєбята, на Москвє-рєкє…
21.10.2017 - Прейскуранти на політику і алко-поезію
21.10.2017 - Кому довіритися – лікарю чи фелшару?
20.10.2017 - «Суча дочка» із диханням вічності
20.10.2017 - Засідка «по умолчанію»
20.10.2017 - Росія з доторком мертвеччини
20.10.2017 - «Сортирні» роздуми довкола постаменту
19.10.2017 - Писанина з води і віскі
Мирослав Дочинець у Михайла Коцюбинського
Як у Дмитрівці, біля Бахмача, міст будували
Володимир Сапон. У білому плащі та з чубом під «бітлів»…
Пізні діти Прилюка
Вступ до 5-ої симфонії Бетховена в… свинарнику
Книжка із людьми, а не ловко зліпленими масками
Андрій Багмет і його «націоналістичний словник» синонімів
Як ми «рахували» гроші Майкла Дугласа
Ганнуся вже розбризкала олію або Політ над гніздом… Ляща
В спустошений дощ
Мистецька ХвиляМистецька Хвиля


РЕКЛАМА