Наверх

вологість:

тиск:

вітер:

Головна » 2017 » Серпень » 11 » Рудий Панько чекає
11:12
Рудий Панько чекає
Два дні тому православні поминали великомученика і безвідплатного цілителя Пантелеймона, який був не тільки заступником усіх стражденних, а й покровителем воїнів. Як відомо, загинув через донос на нього заздрісних, тупих і непрофесійних т.з. лікарів... Майже сучасна історія... Однак ще й досі українські хлібороби величають Пантелеймона святого Палієм і Паликопою. Мабуть, у памяті народній збереглися рудиментарні спогади про язичницьке божество, або й самого Перуна, якого треба було в цей день вшановувати, інакше він міг розгніватись і спалити блискавкою урожай на полі.

Та є й інша історія, не така давня, з історії нашої.
У цей день завжди відзначав свої іменини великий подвижник українства, невсипущий, всюдисущий ратай і воїн нашого Духа і Слова, цілитель нашого безпамятства, неймовірно креативний, хоч і непередбачувано суперечливий, та все ж геніальний Пантелеймон Куліш, який, до речі, сам себе називав Палієм.

Відзначав іменини, де б не був -- у Києві, Москві, Петербурзі, в Стрельні, а найбільше на хуторі Мотронівка, або ж Ганниній Пустині -- родовому маєткові своєї вірної дружини письменниці Ганни Барвінок.

І відзначав завжди бучно, у колі родичів, друзів і шанувальників. Хто з нас забув на Пантелеймона заїхати привітати Пантелеймона Олександровича на хутір Мотронівку, що на Чернігівщині, недалеко від Батурина, заїдьте... Нехай навіть на другий день, на третій.

Він чекає.
Разом з Ганною Барвінок, чи то пак жоною своєю Сашею Білозерською... Сидить задумливо на колоді коло свої хати і, поглядаючи на Сашу, чекає гостей.

Галина Тарасюк

Категорія: Культура | Переглядів: 585 | Додав: Редактор | Рейтинг: 5.0/1
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Мистецька ХвиляМистецька Хвиля
РЕКЛАМА