Наверх

вологість:

тиск:

вітер:

Головна » 2017 » Квітень » 6 » Риб'ячі кістки для… творчості
11:00
Риб'ячі кістки для… творчості
У «Мистецькій вітальні» чернігівської бібліотеки ім. В. Короленка відбулось відкриття оригінальної виставки картин та виробів із риб'ячих кісток чернігівської майстрині Маргарити Гордієнко, яка народилась в Казахстані, але з 1978 року мешкає в Чернігові. Працювала вчителем історії в чернігівських школах, була переможцем районного та обласного конкурсів "Учитель року". На виставці в бібліотеці представлено близько 40 виробів різної тематики: квіти, казкові сюжети, ілюстрації до літературних творів.

Зі слів майстрині для неї самої захоплення новим хобі стало несподіванкою. Поштовхом були дві випадкові журнальні статті про вироби з риб'ячих кісток і вона спробувала цю дивну творчість. В хребті звичайної річкової чи морської риби Маргарита Гордієнко бачить пелюстки квітів чи образи казкових героїв, лише від однієї кісточки може виникнути цілий сюжет всього виробу.

«При створенні панно чи панорами фантазія працює в двох напрямках: або помічаєш одну кісточку, в якій одразу видно той чи інший образ, або маєш сюжет, який хочеш зробити, і вже до нього намагаєшся підібрати відповідні матеріали,» – розповіла майстриня.

Спілкуючись з гостями, пані Маргарита поділилася секретами своєї майстерності. Її часто запитують: скільки треба з'їсти риби, щоб зробити одну картину? Виявляється, в голові однієї рибини близько 100 кісток, тому матеріалу для виробів вистачає. Робила спробу фарбувати свої роботи, але тоді вони втрачали оригінальність. Останню роботу – ілюстрацію до улюбленого роману "Майстер і Маргарита" М. Булгакова – вважає найбільш вдалою.

«Якщо раніше мені було цікаво випробувати свої сили в цьому жанрі мистецтва, – каже Маргарита Гордієнко, – то зараз хочеться зобразити та передати настрій, характер, створити цілісний образ. Повторити одну і ту ж роботу неможливо. Кістки, хоч і однакові за функціональністю, завжди різняться за формою і розміром».

Майстриня отримала привітання від родини, колег та від директора наукової бібліотеки ЧНТУ Ліни Татаренко, яка й надихнула пані Маргариту відкрити свою творчість для ширшого кола поціновувачів.
Лариса Ганненко, відома чернігівська майстриня, була приємно здивована, побачивши таку незвичну виставку вперше в своєму житті: «Все зроблено дуже тонко та професійно, і я навіть не зрозуміла одразу, що Ваші хризантеми – це не справжні сухоцвіти».

Чернігівська майстриня виробів зі шкіри Олександра Дідович зауважила: «Я бачила Вашу виставку в технологічному університеті. Мені дуже приємно, що Ви вдало продовжуєте експериментувати в цьому напрямку».

Бібліотека запрошує всіх бажаючих переглянути виставку Маргарити Гордієнко.

Катя Скрипка
Фото Вікторії ГАЙЧЕНІ

Категорія: Різне | Переглядів: 275 | Додав: Редактор | Рейтинг: 0.0/0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Мирослав Дочинець у Михайла Коцюбинського
Як у Дмитрівці, біля Бахмача, міст будували
Володимир Сапон. У білому плащі та з чубом під «бітлів»…
Пізні діти Прилюка
В спустошений дощ
Вступ до 5-ої симфонії Бетховена в… свинарнику
Книжка із людьми, а не ловко зліпленими масками
Андрій Багмет і його «націоналістичний словник» синонімів
Як ми «рахували» гроші Майкла Дугласа
Ганнуся вже розбризкала олію або Політ над гніздом… Ляща
Мистецька ХвиляМистецька Хвиля


РЕКЛАМА