Наверх

вологість:

тиск:

вітер:

Головна » 2017 » Квітень » 20 » Маскарад колабораціоністів
09:22
Маскарад колабораціоністів
От я вже начебто втратила здатність із чогось дивуватися. Але чомусь усе одно дивуюся. От, погляньте, відкрито всі (або майже всі) кегебешні архіви. Ми знаємо про всіх (чи майже про всіх). А кому те знання треба? Кому треба Олександр Сопронюк, на якого всі дружно заплющили очі з подачі тих же кедебешників («А, Сопронюк?! А він досі живий?»). Правоохоронці, патріоти (бля), та це ж -- людина-легенда, попри те, як потріпала і поколошматила його доля. Погляньте на той величезний пласт роботи, що її підняв цей чоловік!

Звісно, багато кому незручно і некомфортно, бо дикий, шалений і абсолютно нищівний компромат на того ж Яворівського зачіпає безліч «замараних» людей трохи нижчого польоту. Але багато з тих людей – «національні гуру» сучасності. Якщо посадити зараз Яворівського, який «вєщає» з радіоточок «про духовність», треба буде посадити ще безліч «хороших людей». «Хороших», а головне – «національно свідомих».

«Ситуація патова», як каже один мій близько знайомий шахіст.

Але ж треба з цим щось робити!
Та годі ж фарисеїти!

От зараз, скажімо, остаточно провтикуємо історію української літератури -- через спущені з молотка будинки творчості СПУ. Там -- щонайменше -- мало бути створено музеї. А ми собі похіхікаємо з того, який молодець хитрий діяч ...рим і який лопух діяч ...ржевський...

А Яворівський і далі розповідатиме на радіо про духовність.
P.S. Це був крик душі, даруйте.

Вікторія Стах


***
Вікторіє, поділяю Ваші страхи і відчай, але думаю, що вони -- в нікуди.
Я іронічно всміхаюсь, бо сам так дерзновав кілька років тому і зрозумів, що це надто глибоко сидить в нації.
Є постаті, по яких не треба розслідувань -- Є. Марчук, наприклад, КГБіст, працював у 5-му управлінні. Уявіть скільки було накоєно ним. Я про це написав його дружині Ларисі Івшиній, на її сторінці у Фейсбук, дак Ви би знали шо я там наслухався!!! А вона веде одне з найбільших гуманітарних видань в Україні.
Вдумайтесь!


В університеті, на засіданні кафедри, коли виплили наверх документи, я вголос сказав про те, що завідувач -- стукач. Мова йшла про Т. Салигу.
Результат -- тепер я там не працюю. Вже кілька років говорю про те, що тема колаборації 60-70-х практично не опрацьована в нашій літературі, і ми, не очищені нею, не можемо йти далі.

У нас немає свого Конвіцького, як це було у поляків, який відрефлексував цю тему, витиснув комплекс з поляків. У нас, на жаль, цього немає і буде ще не скоро, а чи й буде взагалі...
Привиди минулого тримають нас за ноги...

Богдан Пастух

Категорія: Культура | Переглядів: 329 | Додав: Редактор | Рейтинг: 5.0/2
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Мирослав Дочинець у Михайла Коцюбинського
Як у Дмитрівці, біля Бахмача, міст будували
Володимир Сапон. У білому плащі та з чубом під «бітлів»…
Пізні діти Прилюка
В спустошений дощ
Вступ до 5-ої симфонії Бетховена в… свинарнику
Книжка із людьми, а не ловко зліпленими масками
Андрій Багмет і його «націоналістичний словник» синонімів
Як ми «рахували» гроші Майкла Дугласа
Ганнуся вже розбризкала олію або Політ над гніздом… Ляща
Мистецька ХвиляМистецька Хвиля


РЕКЛАМА