Наверх

вологість:

тиск:

вітер:

Головна » 2017 » Червень » 8 » Хвороба Крона. Що треба знати?
20:05
Хвороба Крона. Що треба знати?
Є хвороби, про існування яких ми навіть не здогадуємося. І, з одного боку, це добре – якщо ці хвороби обминули нас. Буває ж зовсім трагічно -- коли дитині роками не можуть встановити діагноз, лікують від неіснуючих хвороб і, як наслідок, у неї настає важка інвалідність.
Одна з таких важких підступних недуг – хвороба Крона, яка дуже часто розвивається саме у дітей та осіб молодого віку. Це хронічне запальне захворювання, при якому можуть уражатися всі відділи шлунково-кишкового тракту.


Вперше цю хворобу виділив як окрему і описав американський лікар Барил Крон ще у 1932 році, але навіть за 90 років лікарі не навчилися діагностувати її вчасно. Найбільша проблема в тому, що хвороба часто маскується під різні позакишкові прояви і розпізнати її вдається тільки тоді, коли в кишечнику уже відбуваються незворотні зміни.

«Запалення кишківника, яке триває роками, призводить до утворення в ньому гнійників, свищів, а також звуження просвіту, що примушує вдаватися до оперативних втручань, -- розповідає професорка з Інституту педіатрії, акушерства та гінекології Маргарита Денисова. – Потрібно проводити серйозні інструментальні та лабораторні дослідження, щоб встановити цей діагноз вчасно і диференціювати його, наприклад, з виразковим колітом. На жаль, нашим колегам в регіонах не завжди це вдається і тому дуже часто важкі діти потрапляють до нашого інституту. І ми навіть думаємо про доцільність створення на базі нашого відділення Всеукраїнського центру запальних захворювань кишечника».

Ще досі точно невідомо, що може спричинити розвиток хвороби Крона у дітей. Це можуть бути і генетичні причини, аутоімунні, вірусна чи бактеріальна інфекція у кишечнику та стреси.

Найчастіші симптоми: біль у животі, діарея, незрозуміла анемія, лихоманка, втрата ваги і затримка росту. Якщо такі проблеми непокоять дитину тривалий час, а призначене лікування не дає результату, варто провести ретельніше обстеження.

Також слід знати, що хвороба Крона не виліковується повністю, але якщо вчасно розпочати лікування, можна досягти тривалої ремісії і дати дитині повноцінне життя. Без інвалідності.

Ольга Іванюк

Категорія: Різне | Переглядів: 459 | Додав: Редактор | Рейтинг: 0.0/0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Мирослав Дочинець у Михайла Коцюбинського
Як у Дмитрівці, біля Бахмача, міст будували
Володимир Сапон. У білому плащі та з чубом під «бітлів»…
Пізні діти Прилюка
Вступ до 5-ої симфонії Бетховена в… свинарнику
Книжка із людьми, а не ловко зліпленими масками
Андрій Багмет і його «націоналістичний словник» синонімів
Як ми «рахували» гроші Майкла Дугласа
Ганнуся вже розбризкала олію або Політ над гніздом… Ляща
В спустошений дощ
Мистецька ХвиляМистецька Хвиля


РЕКЛАМА