Наверх

вологість:

тиск:

вітер:

Головна » 2014 » Січень » 5 » «Х–Фактор». Перемога «клубної симфонії»
15:32
«Х–Фактор». Перемога «клубної симфонії»
Вчора переможцем четвертого сезону шоу «Х–Фактор» з приважком 2 мільйони гривень до звання і слави став опасистий, з рум’яними щоками парубок родом із Чернігівщини, із села Гнідинці Варвинського району Олександр Порядинський. П’ятнадцятирічному хлопцеві вилилось учора пізнім вечором стільки щастя і емоцій, що в нього, ніби з перепою, тремтіли руки і посмішкою, що з’являлася не до ладу, судомило. Все це нормально, бо все це – емоції.

За ці місяці цього, так би мовити конкурсу, цього «Х–Фактора», він встиг людям, що шанують телевізор, спочатку сподобатись, потім від нього занудило, а насамкінець те примітивне шоу примітивних пристрастей тих кондратюків із сєрьогами уже годі було витримати. Там уже не пісня була на кону і навіть не учасники, а ці зарозумілі, ніби гості з табакерки, члени журі. Вони надували щоки, вони закручували фрази, вони вели довгу і бурхливу полеміку, увійшовши в раж і увірувавши, що це цікаво і розумно. Насправді було смішно і навіть гидко. Гидко від тих нікчемних розмов та ще нескінченних реклам на тому телеканалі, який хоче видурити у рекламодавців усі гроші і одразу.

Це шоу, з дружиною Віктора Медведчука у головній ролі, здається, не мало жодного наміру обирати найкращого з народу виконавця, не довкола мелодій і пісень усе крутилося, а «ліпилося» на всю країну довкола підсунутих з чиєїсь забаганки персонажів. Що то за персонажі? Яка їхня вага? Що вони розумного нам за ці місяці розмов і реклами подарували? Що це взагалі за люди, щоб забирати у нас стільки уваги?

Хто є Оксана Марченко? Може це наш український відповідник Опрі Уінфрі? Смішно, правда? А хто є репер Серьога? І чому саме він, а не, скажімо, лисий і босий Андрій Миколайчук, що хотів утопитися «в річці глибокій»? Таких лисих у нас по неопалюваних сільських клубах – ніби псів бездомних. Що ж до Ігоря Кондратюка, так то взагалі особливий випадок! Хто та з якої причини вирішив, що цей масовик-затійник із Хрещатика буде цікавим з його словесною завірюхою на всю країну?!

Все це було убого, з несмаком і примітивно. Адже йшлося, бачимо, не про пісню і не про виконавців. Бо пісню – не було кому почути, а виконавця – побачити. Слухали не те і дивилися не туди.

І тому закономірним є вислід щодо того, хто став переможцем. Перемогла українська, так би мовити, «клубна симфонія». Симфонія отого сільського клубу, що не опалюється взимку і вже вкрився пліснявою. Перемогла не пісня, власне, не голос, а театральна жаліслива «вистава», проплачена багатим дядьком чи дядьками, що трохи порозважалися з народом та вивели на подіум своїх. Інша річ, що цей вихід «своїх» планувався як вихід з показом прет а порте, а натомість маємо – глобальний і сумний ширвжиток.

Звичайно ж, для зубожілого українського обивателя перемога простого хлопця з українського села – варта сліз радості і розчулення. Адже нас недарма водили у телевізійному репортажі до помешкання Сашка Порядинського. Недарма нам показували те сільське убозтво, де -- болото, свині, кури, гуси і люди живуть, майже не розділені поміж собою. І ось із-поміж тих свиней-гусей нате вам – золотий голос, Переможець, благословенний царицею проекту, наш Деміс Руссос, ти ж розумієш!
Казка наяву!

А насправді – нема казки. Є облуда і брехня. Є свині, гуси, невпорядкованість, злиденність, і є при тому пісня, гарна пісня і гарний хлопець Сашко, якому треба схуднути, якого треба навчити що і як їсти, але нема казки. Натомість є брехня.

Напевно, то правда – є ще й 2 мільйони гривень. Але чи буде з ними казка?

Ні! Не буде.

І на пісню ті мільйони ніяк не вплинуть. І на господарство Сашка та його сім’ї у Гнідинцях не вплинуть. Те навряд чи допоможе розділити свиней і людей, бо щоб те розділити – потрібні не гроші, а щось інше.

Якщо ті мільйони справді будуть, то в кращому випадку сім’я купить Сашкові десь на Харківському масиві в Києві панельну квартиру. А може ще комусь квартира буде на ті гроші в Києві з п’ятьох дітей родини Порядинських. І всі щасливі стануть на недовгий час. Бо час мине. Бо час, відведений для казки -- короткий.

Казку не купиш. Подарована царицею проекту казка – фальшива. Навіть якщо прилітала в голубому вертольоті. Навіть якщо вона відчутна матеріально. Ігри з піснями не мають нічого спільного зі справжньою творчістю. Ці ігри не для тих, хто переміг, а для тих, хто грав.

І вже завтра всі забудуть, врешті, про Сашка Порядинського.

Хіба би він подорослішав. Критично переоцінив усе, що з ним у ці дні Майдану сталося, і почав шукати власну пісню. Жити – ніби нічого не трапилося. Озиратися на своє життя, шукати йому сенсу, розуміти місце і роль всьому у цьому світі – свиням і людям, їхньому розмежуванню клумбою троянд, які витончено пахнуть і народжують мелодії.

Хто зна, може, цей Сашко і навчиться колись чути ті Божі запахи троянд? Троянд, котрі народжують мелодії. І, може, збагне, що «Х–Фактор» тут ні до чого?!

Петро Борщ для «ХД»

Категорія: Ексклюзив | Переглядів: 2571 | Додав: Редактор | Рейтинг: 2.6/5
10 В.Я.   (10.01.2014 21:08)
ЯК НА МЕНЕ, ЩИРА ПРАВДА. Усі ці воплі і соплі, "члени"-журі, яким місце на задвірках, ведуча з мізками, оберено пропорційними до сліпучості її шат, істерика... А головне - моральне убозтво, яке панувало на цьому стриптизі талантів. Якась суміш казочки про Попелюшку, совкового кіна про "ткачіху Орлову" і бразильського серіалу. Дай Боже, щоб обраного хлопчину з хорошої трудящої родини та гонитва за примарними мільйонами не скалічила морально, не зробила циніком. Примітивізм як високоплачуваний рівень, та ще й шанований, підтримуваний натовпом, - це зброя масового знищення.

+1   Спам
9 Гість   (10.01.2014 20:40)
Автор словоблуд, який сам виліз колись з тогож хліва, але вже забув про це. А Х-фактор - це шою, тож і сприймати його потрібно, як шою. А Сашко обдарована дитина, тож хто не дає тому Борщу спробувати заспівати краще за Порядинського, бо таланту писати в ньго точно немає . А що до свиней, то подивись в зеркало на себе Петрику, може теж там п"яточок побачиш. А без корів, свиней і курей на своїх запахах троянди ти довго не протягнеш, хіба що ноги зможеш протягти.

8 Ольга   (09.01.2014 18:29)
Не знаю , хто такий "петро борщ", але впевнено можу сказати, що це людина заздрісна , та ще й хамовита. Мені теж далеко не все подобається в цьому шоу, але той шанс, який отримав талановитий хлопець з глибинки, перевершує все інше. P.S.А цю брехливу газету більш передплачувати не буду.

7 Dastin   (05.01.2014 16:58)
Автор прав. Все эти Факторы -- дуриловка! Это технология одурачивания, за которой совсем другие цели. Это наживка для простаков

6 Гарик   (05.01.2014 16:43)
А я сомневаюсь, что ему эти деньги дадут. Разведут как лоха, сто пудов

5 Лис   (05.01.2014 15:59)
Дійсно, показуха, брехня і підтасовка, бо перемогти мала Тріода

4 Музкритик   (05.01.2014 15:56)
Сашко Порядинський заслужено переміг. А ця стаття - це словоблудство заздрісних людей

3 Елена   (05.01.2014 15:53)
Что бы хорошего не сделали, всегда найдутся те, что все испоганят. Марченко им не нравится, победитель не тот, жюри не такое. А вы хоть что-то сами сделали? Да, ни хрена, уверена

2 Aloiz   (05.01.2014 15:49)
И это правда, этот Кондратюк уже выводил своей тупостю и менторством. Точно, масовик-затейник

1 НінА   (05.01.2014 15:46)
І правда, ми не пісні слухали, а більше покази мод від Оксани Марченко дивилися

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вступ до 5-ої симфонії Бетховена в… свинарнику
Книжка із людьми, а не ловко зліпленими масками
«Над Збручем зірка падала…» (До річниці «Золотого вересня»)
Захована правда про українське село. Її відкриває професор, журналіст, письменник Микола Тимошик
Андрій Багмет і його «націоналістичний словник» синонімів
Надурена Галя і триколінна Маруся з розпряженими кіньми…
Вишиванка війни у фарбах, словах і звуках
Як ми «рахували» гроші Майкла Дугласа
Ганнуся вже розбризкала олію або Політ над гніздом… Ляща
Як я крав кавуни
Мистецька ХвиляМистецька Хвиля


РЕКЛАМА