Наверх

вологість:

тиск:

вітер:

Головна » 2017 » Вересень » 11 » Каліграфія і кармічний ідіотизм
12:30
Каліграфія і кармічний ідіотизм
Нині йде шпарка дискусія про шкільних мучеників на ниві не просто грамотного, а ще й гарного, каліграфічного письма. Є навіть пропозиції заборонити каліграфію або перенести її з уроків мови на уроки фізкультури абощо.
… З проблемою почерку я зіткнувся років 12 тому, коли вперше в житті став повнокровним викладачем, та ще й у мистецькому вузі. До того думав, що це як дівоча краса: вона завжди якась є, а що в одної більше, а в іншої обмаль, так то не так важливо, як здається.


Мої студенти вразили мене інфантильністю, безтурботністю, неграмотністю, невіглаством і непорядністю. Слухали лекції уважно, навіть з інтересом, але мало що пам'ятали, а вже про висловити свою думку...

Я мусив запровадити щомісячні контрольні роботи. В обсязі подвійного аркуша з учнівського зошита. З обговоренням почутого на лекціях. Принесли чудові реферати, охайно надруковані принтером... з інтернету. Були випадки, коли дівчата приносили роботу, написану від першої особи чоловічого роду. Або навпаки, тільки рідше.

Я запровадив письмове виконання (авторучкою; і хай подякують, що не пером із чорнильницею). Все одно списували з інтернету, але на той час я вже вивчив увесь сектор інтернету з гуманітарними рефератами й почав відстрілювати списувачів. Боротьба велася протягом усього курсу з перемінним успіхом і до повної знемоги сторін.

Наслідків було два:
1) виявилося, що більшість студентів як були, так і залишились неосвіДченими й непорядними;
2) поганий почерк був їхнім головним захистом -- я не міг продертися крізь каракулі, гаявся час, боліли очі, і я перестав тратити на них душу та тупо, не читаючи навіть геніальних думок, ставив мінімальну прохідну трійку (у мене був такий антипедагогічний принцип -- ніколи й нікому не ставив двійок, а тим, хто зовсім не писав тих робіт, просто нічого не ставив). Але попередив їх про це -- і о диво! -- у тих, кому було що сказати на папері, почерк помітно покращав.

Висновки робіть самі.
А я проти відміни каліграфії.

І, на жаль, вона мусить бути до чогось прив'язана -- на мій погляд, саме до мови. Щось є спільне в неохайній мові та неохайному письмі. А також у неохайному одязі і немитому писку. І воно важливе, бо дістає ближніх. А ідіотизм, який зводить навчання каліграфії до абсурду, неминучий, і якщо ви втечете від нього на уроках мови, то він найде вас на інших дисциплінах. Ідіотизм сучасної школи непереможний, він належить до кармічних явищ.

Василь Триліс

Категорія: Культура | Переглядів: 604 | Додав: Редактор | Рейтинг: 0.0/0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вступ до 5-ої симфонії Бетховена в… свинарнику
Книжка із людьми, а не ловко зліпленими масками
«Над Збручем зірка падала…» (До річниці «Золотого вересня»)
Захована правда про українське село. Її відкриває професор, журналіст, письменник Микола Тимошик
Андрій Багмет і його «націоналістичний словник» синонімів
Надурена Галя і триколінна Маруся з розпряженими кіньми…
Вишиванка війни у фарбах, словах і звуках
Як ми «рахували» гроші Майкла Дугласа
Ганнуся вже розбризкала олію або Політ над гніздом… Ляща
Як я крав кавуни
Мистецька ХвиляМистецька Хвиля


РЕКЛАМА