Наверх

вологість:

тиск:

вітер:

Головна » 2017 » Червень » 19 » Будацький шторм
10:17
Будацький шторм
Я не Паустовський, щоб рахувати шторми за окрасами, але те, що бачив сьогодні вранці, і те, що приніс на косу вечір, -- це наче різні палітри світу.
Зранку море ревло, скипало люттю: хвилі котили масний сірий гуркіт прямісінько з небес. І була та водно-повітряна мішма кольору переквашеного капустяного розсолу. Сіяло такою липучою і дюдявою мжичею, що за кілька секунд, поки конвульсивно зривав з балкона рушники, на мені не лишилося сухого рубця.


Але минуло пару годин, акурат на дві чи три перельотні вервиці бакланів, і хмаровиння споквола піднялося вгору, як сизе шумовиння. Десь коло овиду блиснуло золотавим стилетом, пасамануло по сталевому запиналу, і засвітило далеку смужку моря ще блідим ультрамарином.

Вітровій побрів у море, розкидаючи буруни, пірнув у хляби і вже не виринав. У розпанахане хмаровиння ввірвалося сонце: випростало небо, вирвавши його з липких обіймів вару, і залило усе довкола такою сліпучою блакиттю, що зір заблукав за дальніми крайками.

Море ще буркоче, ще огризається, ще дметься, як середа на п'ятницю чи неділя на понеділок. Але його вже голублять чайки, прасують, упокорюють тільцями могутні хвилі, і ті починають по-котячому вигинати спини й муркотіти.

Гряде тепло!

Валерій Ясиновський

Категорія: Культура | Переглядів: 248 | Додав: Редактор | Рейтинг: 0.0/0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Мистецька ХвиляМистецька Хвиля
РЕКЛАМА