Наверх

вологість:

тиск:

вітер:

Головна » 2012 » Вересень » 20 » «Росток-холдинг» запрошує до співпраці
09:18
«Росток-холдинг» запрошує до співпраці
«РОСТОК-ХОЛДИНГ» — вертикально-інтегрована агропромислова група, що спеціалізується на вирощуванні і реалізації зернових культур, виробництві, переробці та продажу молочної продукції. Сьогодні група об’єднує сім агропідприємств, два молокозаводи, вісім тваринницьких ферм, два елеватори та торговий дім.
«РОСТОК-ХОЛДИНГ» експортує продукцію до країн Північної Африки, Азії, Європи та СНД. У рейтингу ТОП-100 латифундистів України посідає 40-ве місце.

Сьогодні ми ведемо розмову з Віктором КИЯНОВСЬКИМ, головою ради директорів компанії «МОЛОЧНИЙ СВІТ-ХОЛДИНГ», яка контролює молочний напрям бізнесу групи «РОСТОК-ХОЛДИНГ», головою правління ПАТ «Ічнянський завод сухого молока та масла», депутатом обласної ради чотирьох скликань.

— Вікторе Павловичу, розкажіть, як ви прийшли в аграрний бізнес?

— Ми починали 1993 року з молочного тваринництва. Окрім заводів з переробки молока, в активах були і молочнотоварні ферми, розташовані на території Чернігівської області. Проте з часом, а саме з 2003 року, почали розвивати і рослинництво. Мотивація очевидна і зрозуміла — комбікорм є одним із головних джерел поживних речовин, що так необхідні для отримання якісної продукції тваринництва, а якісний комбікорм — це, в першу чергу, якісна зернова складова. Тому група взялася за вирощування зернових, зернобобових та олійних культур з їх наступною переробкою на комбікорм для забезпечення потреб власного поголів’я худоби.

Сьогодні «РОСТОК-ХОЛДИНГ» — агропромислова група України, що динамічно розвивається і все впевненіше стає повноцінним гравцем у сфері агробізнесу в Україні. Працюємо на територіях двох районів — Ічнянського Чернігівської та Глухівського Сумської областей. Це екологічно чисті зони, сприятливі для ефективного землеробства і тваринництва. У Глухівському районі група представлена підприємствами — ТОВ «АФ імені Чапаєва» та ТОВ «Шалигинське». В Ічнянському — ТОВ ПОСП «Хлібороб», СТОВ «Крупичпільське», ПОСП «Ічнянське», ТОВ «Агрофірма «Надія», ТОВ «Берегиня», ТОВ «Комбікормник» та ПАТ «Ічнянський завод СМ та М», ТОВ «Срібнянський молокозавод», а також ТОВ «ТД «Браво». До групи входить і ТОВ «Росток-Трейд» — компанія, яка експортує як власну, так і закуплену у третіх сторін продукцію нашим клієнтам та партнерам.

— Як сьогодні розвивається молочний бізнес групи?

— Наші молочні ферми розміщені на територіях Чернігівської та Сумської областей. Станом на кінець першого півріччя ми маємо понад 2,5 тис. поголів’я ВРХ, з них близько 1,2 тис. — дійні корови. Сьогодні ферми забезпечують високу продуктивність — 5000 літрів молока від однієї корови на рік, а ще на початку нашої діяльності продуктивність не перевищувала 2000 літрів. Базова порода — голштинська (молочна). Це селекційна порода, яка здатна давати рекордну кількість молока — від 10 до 12 тисяч літрів на рік. Коровам голштинської породи належать усі світові рекорди молочної продуктивності. Разом з тим маємо і поголів’я комбінованої породи симентал, а також української червоно-рябої молочної породи.

— І, напевно ж, займаєтеся й переробкою молока і, відповідно, виготовленням молочної продукції?

— Так, звісно. До складу компанії входить ПАТ «Ічнянський завод сухого молока та масла» — одне з провідних підприємств Чернігівщини. Завод розташований на півдні Чернігівської області в м. Ічні та був побудований і введений в дію в 1965 році з проектною потужністю 2,5 т сухого молока і масла на зміну. Сьогодні ж підприємство переробляє 100-180 т/добу з урахуванням сезонного чинника (виробнича потужність заводу складає 200 т/добу, в т. ч. 180 т/добу — переробка на сухі молочні продукти). І все це завдяки модернізації, заміні обладнання і введенню нових технологій.

— У кого закуповуєте сировину?

— Для приймання молока від населення функціонує 67 пунктів, з них 19 є стаціонарними (обладнаними холодильним та лабораторним устаткуванням) та 48 — проміжними. Централізованим збором молока на півдні Чернігівської області займається ТОВ «Срібнянський молокозавод», що у Срібному.

Ми також закуповуємо молоко в районах Чернігівщини: Ічнянському, Прилуцькому, Срібнянському, Варвинському, Талалаївському, Борзнянському. В Сумській області купуємо в Роменському та Липоводолинському районах. 2012 року вперше почали закуповувати молоко в Бахмацькому, Сосницькому та Корюківському районах Чернігівської області, Оржицькому, Гребінківському й Чорнухинському районах Полтавщини та Драбівському районі Черкащини.
Доставка молока на підприємство здійснюється власним автотранспортом. Усього задіяно понад 48 молоковозів загальною ємністю майже 250 т. Молоко перед викачуванням проходить ретельний контроль в акредитованій виробничій лабораторії, яка перевіряє його жирність, кислотність, щільність, чистоту і температуру, наявність інгібуючих речовин і соматичних клітин, проводить органолептичну оцінку смаку і запаху, перевіряє молоко на термостійкість та визначає вміст білка. Якщо молоко відповідає вимогам ДСТУ 3662-97, то воно приймається за якістю згідно з ґатунками: екстра, вищий та перший.

— Який асортимент продукції виробляє завод?

— В основному, сухе знежирене (1,5%) і сухе незбиране (25-26%) молоко, а також сухі вершки (42%) та вершкове масло двох видів: «Селянське» (73%) та солодковершкове «Екстра» (82.5%). Серед інших видів продукції — молоко питне (2,5-3,2%), сметана (15-20%), ряжанка (2,5%), йогурт «Столичний», нежирний кисломолочний сир, нежирні солодкі сирки з родзинками, сир м’який «Здоров’я», кефір тощо.

Вся продукція виготовляється з натурального свіжого, екологічно чистого молока без рослинних домішок за сучасною технологією з дотриманням традиційних українських технологій та зі збереженням усіх смакових якостей, вітамінного й білкового складу та енергетичної цінності, тому має підвищений попит на ринку України. Виробництво було атестоване, введена і діє система управління якістю ISO 9001-2009, а також система управління безпекою харчових продуктів HACCP — ДСТУ ISO 22000:2007 (ISO 22000:2005).

Завод має низку нагород за якість своїх молочних продуктів. А також він — постійний учасник всеукраїнського конкурсу якості продукції «100 кращих товарів України-2011» та отримав чимало нагород в номінації «Продовольчі товари» за масло солодковершкове «Екстра» та молоко сухе незбиране.

— Деталізуйте, будь ласка, географію збуту продукції.

— З 1993 року сухе молоко постійно експортується в понад 30 країн ближнього і далекого зарубіжжя (основні регіони експорту — СНД, Північна Африка, Близький Схід, Афганістан, Пакистан, Бангладеш).
Наша продукція реалізується під торговою маркою «Молочний світ».

— Наскільки сприятливою є світова кон’юнктура сьогодні, наскільки динамічно розвивається ринок молочних продуктів?

— Сьогодні в Україні спостерігається скорочення поголів’я рогатої худоби і спад виробництва молока у населення. Згідно з даними Державного комітету статистики, за результатами першого півріччя 2012 р. сільськогосподарські підприємства вперше за останні 6 років випередили господарства населення за обсягами зданого на переробку молока (у першому півріччі 2012 р. на переробку від сільськогосподарських підприємств надійшло 1146,2 тис. тонн молока, що на 15,6% більше, ніж за аналогічний період минулого року, в той час як господарства населення за аналогічний період здали переробникам 992 тис. тонн молока або на 6,3% менше, ніж у першому півріччі 2011 р.). Разом з цим можна сміливо стверджувати про потенціал росту споживання молока та молочної продукції в Україні, адже якщо порівнювати зі, скажімо, нашим сусідом — Росією, то сьогодні середньостатистичний українець споживає майже в два рази менше молока і молочних продуктів, ніж той же житель Росії, при цьому культура споживання цих двох країн схожа.

Щодо світового ринку, то за останнє десятиріччя середньорічний темп росту споживання молочних продуктів у світі складає близько 2%. Згідно з даними Продовольчої та сільськогосподарської організації (Food and Africulture Organization) в середньому ринок зростатиме такими ж темпами до 2021 року, а обсяги торгівлі сухим знежиреним молоком (СЗМ) та сухим незбираним молоком (СНМ), продуктами, які мають довгий термін зберігання і можуть транспортуватися на далекі відстані, збільшаться ще на 34% і 30% до 2021 року. Високі ж ціни на зернові та стабільне зростання попиту на молочну продукцію сприятимуть високому рівню цін на молочні продукти.

— Як плануєте розвивати молочний напрям у майбутньому?

— Тваринництво вимагає дуже великих інвестицій (близько 6-8 тис. доларів на голову) для досягнення високих надоїв (8-10 тис. літрів на корову в рік) і високих стандартів утримання, при цьому ціни на кінцеву продукцію не є надто високими, тому на даному етапі ми обрали для себе помірну стратегію капіталовкладень у молочне тваринництво. Протягом наступних трьох років ми хочемо закласти фундамент для майбутніх масштабних інвестицій. Досягти цього плануємо шляхом підвищення надоїв молока до 5000-6500 літрів на голову на базі існуючої інфраструктури без особливо великих інвестицій. Надалі плануємо інвестувати в реконструкцію ферм, розширення поголів’я до 4-5 тис. голів, будівництво сучасних ферм з автоматизованим доїнням та підвищення надоїв до 8000-8500 літрів на голову в рік. Усе це, звісно ж, можливо лише за умови сприятливої кон’юнктури на ринку молока.
А вже сьогодні пріоритетним напрямом інвестицій групи, поряд із завданнями розширення банку землі, є потужності для зберігання сільгоспкультур.

— Поділіться, будь ласка, деталями…

— 2011 року в Ічні завершено будівництво першої черги елеватора, який обслуговує Чернігівський кластер земель. Потужність елеватора із сушіння становить 1000 тонн/добу, а потужність із зберігання — до 35 тис. тонн. Після завершення будівництва другої черги потужність одноразового зберігання тут зросте до 60 тис. тонн. На елеваторі використовується американське обладнання.

Сьогодні ж у Сумській області, у Глухові, група «РОСТОК-ХОЛДИНГ» зводить елеватор, загальна потужність якого зі зберігання становитиме 80 тисяч тонн по завершенні будівництва та його введенні в експлуатацію, а продуктивність із сушіння — 2000 тонн/добу. Фундамент закладено у квітні 2012 року, а вже у вересні вводиться в дію перша черга потужністю 20 тис. тонн одночасного зберігання зерна.

У рамках реалізації інвестиційної програми в Сумській області придбано сучасне обладнання іспанського виробництва на суму понад 11 мільйонів гривень, а всього 2012 року обсяг фінансування будівництва цього елеватора становитиме більш як 50 мільйонів. Загалом же за останні 9 років у виробництво інвестувано майже 150 мільйонів гривень.

— За які саме кошти фінансується ця програма?

— Сільське господарство належить до капіталомістких галузей. Тож гроші потрібні скрізь і на все. Група здійснює фінансову діяльність за рахунок власних коштів, отриманих від операційної діяльності, значну фінансову підтримку група також отримує від БТА Банку в Україні. Це дає змогу не тільки своєчасно видавати заробітну плату, сплачувати платежі до бюджету, але й реінвестувати кошти в бізнес, успішно реалізувати інвестиційну програму.

— До речі, а як група підтримує соціальну сферу?

За 2009-2012 роки підприємства групи профінансували постійних постачальників молока на суму близько 9 млн. грн. Фінансування надавалося у формі безвідсоткових кредитів на будівництво доїльних зал на підприємствах постійних постачальників молока. З-поміж видів допомоги постійним приватним здавачам молока — допомога у будівництві газопроводу та водогону, фінансування на­вчання дітей у вищих навчальних закладах, оплата лікування. Крім того, практикується і реалізація регулярним постачальникам сільськогосподарської продукції компанії за цінами виробника, а саме — продаж цукру, дерті, гречки, макухи, молочної продукції, комбікорму. Такої допомоги за вказаний період було надано на суму понад 2 млн. грн.

Підприємства групи справно сплачують всі соціальні та податкові відрахування до бюджетів різних рівнів. З початку 2012 року групою сплачено 8,8 млн. грн., з них 3,3 млн. грн. — відрахування молочного напряму бізнесу групи.

— Соціальні проекти і благодійництво можливі лише тоді, коли бізнес працює ефективно. У чому секрет успіху групи «РОСТОК-ХОЛДИНГ»? На яких засадах розбудовуєте бізнес і яких принципів намагаєтесь дотримуватись?

— Основний секрет нашого успіху — це люди, що працюють поруч. Без команди не обійтися, саме тому добір кадрів, уміння працювати з людьми, здатність створити таку атмосферу, яка надихає, — це все запорука успіху. Ставку робимо й на молоді перспективні кадри, котрі приносять у бізнес нові ідеї. Використовуємо сучасні системи обліку та програмування, новітні навігаційні GPS-системи.

І що не менш важливо — будь-яку свою роботу потрібно виконувати якісно і на відмінно. Що стосується землі, ми ніколи не ставимо перед собою за мету отримати від неї максимум за один рік, а застосовуємо найновіші методи сівозміни, обробітку ґрунтів та захисту рослин. Чергуємо як рентабельні культури, так і менш прибуткові, котрі, однак, поліпшують ґрунт. Крім того, щороку під урожай вносимо достатньо мінеральних добрив, які забезпечують високі врожаї. Одне слово, ми дбаємо про збереження цінності землі. Як вдячність тим селянам, що довірили нам землю, ми своєчасно сплачуємо орендну плату грошима або, за бажанням, сільськогосподарською продукцією.
Я пишаюся нашою групою компаній. За обсягами переробки молока в Україні ми входимо до десятки найкращих. Ми і далі будемо розвиватися, зберігаючи лідерські позиції. Вважаю, що для цього у нас є всі необхідні знання та досвід.

Як підсумок: «РОСТОК-ХОЛДИНГ» — це група, що працює з повагою до людей та землі, динамічно розвивається, створює нові робочі місця, бере активну участь в соціальній підтримці регіонів і має серйозні плани розвитку на основі інвестиційної політики в найближчі роки. Надбаний досвід господарювання, вміла маркетингова політика, кваліфіковані кадри, інші позитивні чинники не залишають жодного сумніву в успішній практичній реалізації задумів.
Переглядів: 2897 | Додав: Редактор | Теги: Росток-холдинг | Рейтинг: 0.0/0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вступ до 5-ої симфонії Бетховена в… свинарнику
Книжка із людьми, а не ловко зліпленими масками
«Над Збручем зірка падала…» (До річниці «Золотого вересня»)
Захована правда про українське село. Її відкриває професор, журналіст, письменник Микола Тимошик
Андрій Багмет і його «націоналістичний словник» синонімів
Надурена Галя і триколінна Маруся з розпряженими кіньми…
Вишиванка війни у фарбах, словах і звуках
Як ми «рахували» гроші Майкла Дугласа
Ганнуся вже розбризкала олію або Політ над гніздом… Ляща
Як я крав кавуни
Вступ до 5-ої симфонії Бетховена в… свинарнику
Книжка із людьми, а не ловко зліпленими масками
«Над Збручем зірка падала…» (До річниці «Золотого вересня»)
Захована правда про українське село. Її відкриває професор, журналіст, письменник Микола Тимошик
Андрій Багмет і його «націоналістичний словник» синонімів
Надурена Галя і триколінна Маруся з розпряженими кіньми…
Вишиванка війни у фарбах, словах і звуках
Як ми «рахували» гроші Майкла Дугласа
Ганнуся вже розбризкала олію або Політ над гніздом… Ляща
Як я крав кавуни
09:05 - Не налякав ні НАТО, ані Лукашенка
19:22 - Майдан і муедзін
13:44 - На Чорновола із обценьками й драчами
10:12 - Ложка з балалайкою на хвилях радіочастот
18:32 - Знову квіточки енкаведистам?
12:44 - Прайс на життя простого лоха
20:51 - Полуда має впасти навіть у підсліпуватих
18:48 - Московські цінники для українців
19:27 - З часу Мезозою вище Лубен…
20:02 - Саакашвілі і… розірваний надвоє параход
08:52 - «Конвертована» ветеринарія Віктора Кульбака
09:42 - Репресивна машина на «Хуторі Тихому»
10:56 - Думай, як ЖЕК!
11:16 - Утримати село «за яйця»
20:15 - Нова «політика» реанімації села
08:42 - «Недірявий» бізнес сім’ї Дирявків
13:14 - Цементний гамбіт
19:44 - Колівешка б замість мера в місто Лева…
12:48 - Господар із Буянки
12:06 - ЛОБОТОМІЯ
20:28 - Батурин без «деющенкізації»
12:26 - Мовне…
12:21 - Рецепти ковбаси і МОВИ
08:26 - Кизил Григорія Косинки
21:13 - Запраглим на смак справжнього
13:55 - Сталінський орден Андрія Малишка
20:40 - Фотовиставка Миколи Турчина
09:27 - Тільки у Львові
21:34 - НевзавороттЯ
19:28 - Смак Правди
20:31 - Війна жаб і мишей
19:53 - Марадона заробляє самовари
11:19 - «Маладци» Шевченка і Суркіса
10:35 - Наш Тремба найкращий!
11:02 - Чернігівці із кубком Coca-Cola
12:57 - Що таке ФК «Динамо»?
20:40 - Капітан-«колорадо»
11:09 - Монолог ЧЕМПІОНА
08:40 - Пас від Баннікова... пляшкою «Гетьмана»
13:48 - Рукопашний бій для педагогів
20:22 - Нова книжка Леоніда Горлача
20:15 - Гриби і люди
11:29 - Партизани, але не ті…
07:36 - В окремій танковій бригаді…
21:50 - Вінки і пустословіє Талантам
12:07 - Шлях мандрівного вовка
20:25 - Концепція «братньої дружби»
17:42 - Котячі сліди на капоті
12:26 - Не злякатись першого «прильоту»
17:39 - Осіння заздрість псові

Мистецька ХвиляМистецька Хвиля


РЕКЛАМА