вологість:

тиск:

вітер:

1 2 3 ... 194 195 »
Двері в перукарню розмайнулися, і громезне дзеркало явило – хоч Аполлона з юнака ліпи – доладну спортивну статуру.

— Оце ж мій брат, Володя! Ну чемпіон! Про нього вам розповідала, — аж засяяла майстриня Наталка.
Порівняння з еллінським богом вельми доречне: Володимир Миколайович Піхота, беззаперечний чемпіон Європи з пауерліфтінгу, по матері — грек.

Думав, із наших, ніжинських. Виявилося, мати й досі живе в милій, через мої юнацькі походеньки, Алушті. А ось по батькові — справжнісінький земляк, бо куренівець. На Богунівці жив і живе цей давній козацький рід… Село ж те запорожцями засноване, й колись тутешніх юнаків відбирали лише в елітні гренадерські та єгерські полки. Гени. Вже став сільською легендою той випадок, як у Конотопі на ярмарку тітка – чи то Марія, чи то Мар’яна, але точно Піхота – вкрутила борця, що похвалявся суперництвом із самим Піддубним. Двадцять п’ять золотих — якраз на коника вистачило.

Не так давно славив Курін ... Читати далі »
Переглядів: 2864 | Додав: Редактор | Дата: 24.09.2015 | Коментарі (0)

У п’ятницю, 18 вересня, в Чернігівській області відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради з питань транспорту. Члени Комітету, заступник міністра інфраструктури України Микола Снітко, перший заступник голови Державного агентства автомобільних доріг Євгеній Барах прибули на запрошення народного депутата Владислава Атрошенка з метою вивчення стану та перспектив розвитку транспортної інфраструктури.

Власне кажучи, роботу Комітет розпочав поблизу села Красилівки Козелецького району, де начальник Служби автомобільних доріг області Володимир Гузема презентував технології ремонту й відновлення дорожнього покриття. Тут триває ямковий ремонт асфальтового покриття струменевим методом. Як повідомив голова комітету Ярослав Дубневич, їм показали роботу механізму для обробки тріщин на дорогах. Це система автоматичного вприскування. При правильному застосуванні можна таким чином продовжити життя дороги на 10 і більше років. Якщо вчасно не ремонтувати тріщин, автошлях дуже ... Читати далі »
Переглядів: 2865 | Додав: Редактор | Дата: 24.09.2015 | Коментарі (0)

Діти загиблих воїнів АТО вирушили на оздоровлення до Прибалтики

У неділю від будівлі обласної ради на відпочинок та лікування до Латвії вирушила чергова група з 14 дітей загиблих воїнів-учасників АТО й родин переселенців. Проводжати їх у далеку та добру путь особисто прибув голова обласної ради Микола Звєрєв, який щиро спілкувався з родичами дітей, волонтерами й супроводжуючими.

У рамках довгострокової Програми співпраці, започаткованої Миколою Звєрєвим із Сеймом (парламентом) Латвії та її Посольством в Україні на чолі із Аргітою Даудзе і Чернігівською обласною радою, в поїздку до узбережжя Балтійського моря наступного року відбудуть близько вісімдесяти дітей із Чернігівщини. Нині у дружній прибалтійській країні вже оздоровлено майже сорок дітей полеглих воїнів, які брали участь в антитерористичній операції, а також дітей з сімей, тимчасово переміщених з окупованих територій.

Перша поїздка дітей із Ч ... Читати далі »
Переглядів: 2788 | Додав: Редактор | Дата: 24.09.2015 | Коментарі (0)

Цей пункт дозволить пропускати через митне оформлення транспортні засоби з імпортом, із яких стягуватимуться належні податки. Відкриття нового підрозділу митного оформлення поблизу Козельця збереже екологію та дороги Чернігова. Про це повідомив під час прес-конференції начальник Чернігівської митниці ДФС Олександр Шавлак.

Він розповів журналістам, що поблизу Козельця Чернігівської області (траса міжнародного значення Е-95) відкрито окремий підрозділ митного поста «Чернігів-вантажний» – місце прибуття для великовантажних транспортних засобів.

Звертаючись до чернігівських суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, Олександр Шавлак запевнив, що митний пост «Чернігів-вантажний» і надалі працюватиме в Чернігові. А після того як у Козельці повноцінно почне функціонувати відокремлений підрозділ, імпортерам та експортерам буде запропоновано на власний вибір оформляти вантажі там, де їм зручніше. Мета прийняття такого рішення – розвантаження руху в Чернігові від ... Читати далі »
Переглядів: 2656 | Додав: Редактор | Дата: 24.09.2015 | Коментарі (0)

Пристрасті навколо 16-поверхової новобудови в Чернігові по Войкова, 27 не вщухають. Будинок і досі не введений в експлуатацію. Своє новосілля власники квартир мали би відсвяткувати ще рік тому, минулої осені. Натомість змушені другий тиждень ночувати під стінами будинку й більш ніж півроку оббивати пороги ПАТ «Чернігівобленерго» та міської ради з вимогою справедливості. Люди просять дати їм можливість нарешті заселитися у власні квартири, щоб не зимувати деінде.

Новобудова по Войкова, 27 споруджувалася шість років. Коли залишилася справа за найменшим, почалися непорозуміння. «Чернігівобленерго» відмовилося підключати в будинку світло. Технічний директор «Чернігівобленерго» Сергій Шульженко пояснив, що під час будівництва трансформаторної підстанції інвестор не виконав технічні умови. Не в повному обсязі виконані роботи. Від трансформаторної підстанції живляться два будинки — по Войкова, 10 і 27. Обидва трансформаторна станція не витримає.

— Наш будинок ... Читати далі »
Переглядів: 2903 | Додав: Редактор | Дата: 24.09.2015 | Коментарі (0)

У прес-центрі «Місцеві вибори 2015. Чернігівщина» відбулося експертне обговорення «Перші 10 днів виборчої кампанії: чернігівські реалії».

Хто і як голосуватиме на місцевих виборах

Про це розповів начальник відділу адміністрування реєстру виборців обласної державної адміністрації Валерій Білоокий. За його словами, 25 жовтня обиратимуться депутати до місцевих рад різних рівнів, а також міські, сільські та селищні голови. Крім того в Чернігівській області вперше відбудуться вибори у п’яти об’єднаних територіальних громадах.

Відповідно до закону внутрішньо переміщені особи не зможуть голосувати на місцевих виборах. А разом із ними – військовослужбовці, що перебувають на строковій службі, громадяни, котрі нині за кордоном, ув’язнені та особи, яких суд визнав недієздатними.

«Згідно із законом України про місцеві вибори, не застосовується стаття, котра дозволяє тимчасово змінювати місце голосування. Саме під цю категорію підпа ... Читати далі »
Переглядів: 2685 | Додав: Редактор | Дата: 24.09.2015 | Коментарі (0)

«Караючий меч» чиновників-екологів
відрізав півпенсії чернігівської бабусі


Уявіть собі, що ви – самотня пенсіонерка, а ваш місячний бюджет «сягає» аж 1300 гривень. І от одного разу, в день довго­жданої пенсії, ви отримуєте лише половину належної суми. За ці мізерні кошти вам треба виживати місяць. Виникає цілком логічне запитання: чому так сталося? Відповідь досить неординарна: вас оштрафували за підпал, до якого ви не причетні, і вирахували штраф із пенсії без вашого відома.

Чернігівка Ольга Федорівна Красновид відчула це на власній шкурі. Сімдесятирічна пенсіонерка не може похвалитися щасливою долею, але терпить, працює і не просить манни небесної. Лише справедливості: вважає, що чиновники від екології, задля виконання плану штрафних санкцій, зробили з неї цапа-відбувайла, позбавивши частини пенсії.

Багато років удова живе в будинку по проспекту Перемоги – кооперативній п’ятиповерхівці біля ... Читати далі »
Переглядів: 2762 | Додав: Редактор | Дата: 24.09.2015 | Коментарі (0)

У Чернігові відзначили 151-шу річницю від дня народження геніального українського письменника.

«Михайло Михайлович Коцюбинський – великий Майстер слова, що у вогненнім горні свого творчого духу переливав його у кришталі і створював образи потужної сили – навіть у трагічній буденності людського життя. Він був надзвичайно вимогливим до себе – ставився до праці письменника як до високого громадянського подвигу в ім’я народу. Може, саме через це так хвилюють нас його незабутні, магічні образи – не тільки люди, але й птахи і гори, земля та небо, хвилі морські й дивовижне сонце. Може, саме тому він постає перед нами як наш сучасник — живий, близький і зрозумілий», – так проникливо сказав про нашого земляка, класика української літератури актор Чернігівського молодіжного театру, заслужений артист України, лауреат премії імені М. Коцюбинського Володимир Банюк.

... Читати далі »
Переглядів: 2901 | Додав: Редактор | Дата: 24.09.2015 | Коментарі (0)

Ця монографія (Окса­на Гарачковська. ХХ століття в українській поезії крізь призму сміху. — Київ: Альфа-М, 2015, — 560 с.) привернула до себе увагу неординарністю висвітлення проблеми. А ще тим, що вперше в нашій науковій літературі системно осмислено жанрово-стильові модифікації сатири та гумору на численних прикладах творчості наших поетів-сміхотворців, зокрема Олександра Олеся, Остапа Вишні, Володимира Сосюри, Василя Симоненка, Дмитра Павличка, Івана Драча, Павла Глазового. Серед них є й імена наших земляків-чернігівців: Миколи Вороного, Володимира Самійленка, Василя Еллана-Блакитного, Ігоря Качуровського, Миколи Холодного.

Зосібна, науковець виявила в архівах СБУ рецензію-донос наукового співробітника Інституту літератури ім. Т. Шевченка А. Ковтуненка на рукопис збірки «Крик з могили» Миколи Холодного, після якої поета заарештували та ув’язнили. Ця збірка, доносить рецензент, «… має виразно антирадянське, антинародне спрямування, яке виявляється у викривальному ... Читати далі »
Переглядів: 2695 | Додав: Редактор | Дата: 24.09.2015 | Коментарі (0)

Без перебільшення грандіозне патріотичне свято відбулося в Ічні. На святковий парад із нагоди 72-ї річниці визволення Ічнянщини від нацистської окупації вийшло все місто. Більше того, приїхали мешканці багатьох сіл, шановні гості з Києва, Чернігова, сусідніх районів. Люди прийшли цілими родинами – дідусі й бабусі, їхні діти та онуки. Більшість жителів одягнула вишиванки. Майоріли українські прапори. Гордо крокували святкові колони – військові, котрі героїчно захищали Україну від віроломних російських загарбників (їм улаштували справжні овації, і сльози наверталися на очі, коли маленькі діти зворушливо дарували квіти мужнім бійцям), чуйно вшановували сивочолих ветеранів, ішли воїни-афганці, всі школи та підприємства міста (!), хлібороби, медики, митці, працівники комунальних служб… А в цей час ведучі свята від душі розповідали про досягнення трудових колективів, школярів, земляків-спортсменів, науковців, відомих літераторів, краєзнавців.

Улаштували навіть авіаційне ... Читати далі »
Переглядів: 3022 | Додав: Редактор | Дата: 24.09.2015 | Коментарі (0)

Мирослав Дочинець у Михайла Коцюбинського
Як у Дмитрівці, біля Бахмача, міст будували
Володимир Сапон. У білому плащі та з чубом під «бітлів»…
Пізні діти Прилюка
Вступ до 5-ої симфонії Бетховена в… свинарнику
Книжка із людьми, а не ловко зліпленими масками
Андрій Багмет і його «націоналістичний словник» синонімів
Як ми «рахували» гроші Майкла Дугласа
Ганнуся вже розбризкала олію або Політ над гніздом… Ляща
В спустошений дощ
09:52 - Пшик і перспективи «маленької жовтневої революції»
08:32 - Митька-браконьєр і Фукуяма – про Росію
21:46 - Прейскуранти на політику і алко-поезію
10:03 - Засідка «по умолчанію»
09:44 - «Сортирні» роздуми довкола постаменту
15:28 - «Облом» русифікатора Калюжного
11:12 - Центробіжність Верецького перевалу
09:01 - У ВРаді – чихуахуа, а на вулиці -- люди
10:39 - Новоявлений «ярославомудрівець» або Повний… «зубець»!
07:51 - Аусвайс…
09:54 - Росія з доторком мертвеччини
08:52 - «Конвертована» ветеринарія Віктора Кульбака
09:42 - Репресивна машина на «Хуторі Тихому»
10:56 - Думай, як ЖЕК!
11:16 - Утримати село «за яйця»
20:15 - Нова «політика» реанімації села
08:42 - «Недірявий» бізнес сім’ї Дирявків
13:14 - Цементний гамбіт
19:44 - Колівешка б замість мера в місто Лева…
12:48 - Господар із Буянки
12:09 - «Суча дочка» із диханням вічності
20:05 - Писанина з води і віскі
09:44 - Приязнь сердець
09:30 - «Бальзам для душі» від Віри Шевченко
13:49 - Дві Наташі на «Білій сцені»
12:28 - Історія з винним підтекстом
19:41 - В нору, в печеру, в дупло…
11:53 - Вінницький смайл-фест
21:28 - «Пасуля з капустов»
20:04 - «Бомба» двох фотохудожників
19:22 - Професіонали і «зірки»
18:53 - Загартований глухонімий
19:59 - Футбольний «театр на подолє»
19:54 - Ще про футбольну бабкініану…
20:31 - Війна жаб і мишей
19:53 - Марадона заробляє самовари
11:19 - «Маладци» Шевченка і Суркіса
10:35 - Наш Тремба найкращий!
11:02 - Чернігівці із кубком Coca-Cola
12:57 - Що таке ФК «Динамо»?
21:59 - А вот я бил, рєбята, на Москвє-рєкє…
09:44 - Кому довіритися – лікарю чи фелшару?
10:56 - Члени спілки і спілка членів
19:24 - Смак осені
08:08 - Назад у минуле, ГДР-івське…
12:54 - Лабіринт прізраков…
21:48 - Вєрка і феррарська піца
19:32 - Змагалися артилерійські батареї
13:29 - За туманами сновидінь
19:12 - Дошки Прилюку нема, а похабєнь висить…

Мистецька ХвиляМистецька Хвиля


РЕКЛАМА